Loading...
Informacje dla prasy2020-09-14T09:00:58+00:00

Informacja o Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich  ENERGETAB® 2020  15-17 września.

Przed nami 33. edycja targów ENERGETAB® 2020
We wtorek 15 września rozpoczynają się 3-dniowe targi ENERGETAB – to już ich 33-cia edycja, tym razem organizowana w okresie pandemii – dlatego też wystawców i zwiedzających obowiązują specjalne wymagania sanitarne.
Oficjalne otwarcie targów odbędzie się w Hali „A” na terenach ekspozycyjnych ZIAD Bielsko-Biała SA w dniu 15 września 2020 r. o godz. 11.00.
Targi zgromadziły ok. 250 wystawców – głównie z Polski, gdyż firmy zagraniczne w większości obawiały się trudności z międzynarodową komunikacją. Wystawcy zdecydowali się przyjechać do Bielska-Białej aby pokazać, że się rozwijają i pracują nad nowymi rozwiązaniami. Liczą też na nawiązanie nowych relacji biznesowych i umocnienia tych dotychczasowych z innymi uczestnikami targów, którym też nie wystarcza już porozumiewanie się jedynie przez internet. Nie musimy podkreślać, jak jest to ważne dla gospodarki, szczególnie w aktualnej sytuacji.
Na targach prezentują się dostawcy produktów zarówno dla „klasycznej” energetyki jak i bardzo wiele firm oferujących aparaturę i automatykę dla energetyki „rozproszonej”. Jest też oddzielna „strefa elektromobilności” z możliwością próbnych jazd samochodami elektrycznymi oraz „strefa praktycznych pokazów” na poligonie szkoleniowym ZIAD Bielsko-Biała SA.
Tradycyjnie już podczas targów odbędzie się konkurs nagradzający „szczególnie wyróżniające się produkty” zgłoszone przez wystawców, w którym wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień możemy wymienić: Puchar Ministra Klimatu, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.
Targi objął swym Honorowym Patronatem Minister Klimatu a Partnerem Strategicznym jest, tradycyjnie już, TAURON Dystrybucja S.A.
Organizator targów dołożył wszelkich starań aby te targi były w pełni bezpieczne zarówno dla wystawców jak i zwiedzających. Każdy uczestnik targów otrzyma bezpłatnie przyłbicę, dostępne będą „maskomaty” oraz liczne punkty ze środkami do dezynfekcji a stoiska i miejsca pobytu będą często dezynfekowane.
Niewątpliwie dodatkowym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo jest rozproszenie ekspozycji targowej na ponad 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Szyndzielni.
UWAGA: zwiedzający proszeni są wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie energetab.pl aby otrzymać voucher z kodem paskowym, umożliwiający sprawne wejście na teren targów – rejestracja zwiedzających jest obowiązkowa i wynika z zaleceń sanitarnych. Na powyższej stronie znajdują się też szczegółowe informacje, jak plan sytuacyjny targów, w tym wjazdów i parkingów, wykaz wystawców, regulamin dla zwiedzających oraz szczegółowe zasady zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom targów.
Wstęp na targi oraz parkingi na terenie ZIAD są bezpłatne.
KONKURS: „na najbardziej energetyczną fotografię”.
Zwiedzający, którzy do dnia 20 września br. na adres marketing@ziad.bielsko.pl prześlą najciekawsze fotografie z pobytu na ENERGETAB 2020 – wezmą udział w konkursie z cennymi nagrodami o łącznej wartości 5000 zł.

Zapraszamy zatem do Bielska – Białej na
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020

Targi ENERGETAB®2020 są pierwszymi „w realu” targami elektrotechniki i energetyki organizowanymi w Polsce po lockdownie spowodowanym pandemią. Wiemy, że wielu zainteresowanych odwiedzeniem targów nie może tego zrobić z powodu obaw osobistych lub restrykcji obowiązujących w ich firmie.
Dlatego sukcesywnie będą nagrywane krótkie relacje i wywiady i prawie „na żywo” umieszczane na portalu targów i Facebooku.

A przyszłoroczne targi ENERGETAB® 2021 odbędą się w dniach od 14 – 16 września 2021 r.

ZIAD Bielsko-Biała SA (rm)

Pobierz tekst

Do pobrania

Do pobrania